...............×ستاره بارون×...................

 

تیک...تیک ...تیک...!

این صدای ساعته که گوشم را نوازش میده. با خودم فکر می کنم عجب دقیق کار می کنه. میدونیم که بهترین ساعت های جهان رو سوئیس تولید می کنه. کشور سوئیس  هم مثل ساعتهاش دقیق کار میکنه. راستی علت چیه که کشور سوئیس مثل این ساعت دقیق کار می کنه؟

کل اجزای این ساعت تشکیل یک سیستم رو میدن. هر یک از اجزای این سیستم مثل عقربه، باتری، چرخ دنده و ... باید اولاً از جنس خوبی برخوردار باشن، ثانیاً هر کدوم باید در جای خود قرار داشته باشن. اینها باعث میشه ساعت کارشو دقیق انجام بده.

اگر نظام دموکراسی را در سوئیس یک سیستم کلی و هر یک از مردم سوئیس را اجزای این سیستم در نظر بگیریم، می بینیم که هم سیستم و هم اجزا کار خودشون رو به خوبی انجام می دن. سیستمهای این کشور مثل سیستمهای دولتی، اقتصادی، سیاسی و... شرایط مناسبی را برای شکوفا شدن استعدادها و پیشرفت در زمینه های مختلف فراهم میارن. از طرفی دیگه اجزای این سیستم یعنی مردم کار خود رو به درستی انجام می دن. چرا که همه مردم این کشور باسواد و کتابخونند.

بنابراین ما هم برای پیشرفت کشور عزیزمون باید اولاً فرهنگ تک تک افراد رو از طریق کتاب، روزنامه و سایر رسانه های گروهی بالا ببریم ثانیاً سیستمهای مناسب رو جایگزین سیستمهای غلط کنیم. بطور مثال اقتصاد دولتی یکی از سیستمهای غلطه که خوشبختانه با ابلاغ اصل 44 توسط مقام معظم رهبری، شروع به اصلاحش کرده ایم.

تیک...تیک... تیک... و خواب...
+ نوشته شده در  شنبه ۱۴ مهر۱۳۸۶ساعت 1:57  توسط روشن |